Продаж та оренда приміщень в Києві та Київській області

Набережно-Печерська дорога, 9В (колишня вул. Будіндустрії, 6), 1 поверх торгово-офісної будівлі

Контакты

Адреса:

Набережно-Печерська дорога 9В (колишня вул. Будіндустрії 6), 1 поверх торгово-офісної будівлі

Телефон:+38 (044) 233-8-233
+38 (044) 233-8-233
Замовити зворотній дзвінок

Всі склади Києва та
Київської області від власників!

  • Велика база
    приміщень
  • 0 відсотків
    комісії
  • Зручний пошук
    об'єктів
  • Юридичний
    супровід

Підберемо приміщення

за 15 хвилин!
Всі об'єкти на мапі

Тонкощі договору оренди складів

Тонкощі договору оренди складів

На сьогоднішній день якісні послуги з оренди складського приміщення надзвичайно затребувані. І це стосується не тільки підбору самого приміщення, а й складання договору. Звернення за допомогою до фахівців вбереже Вас від можливих афер і викидання грошей, так би мовити, на вітер.

На що потрібно звертати увагу, підписуючи договір оренди складу:

«Довіряємо, але перевіряємо!». Варто добре перевірити склад щодо його стану, а також юридичних аспектів (зокрема чи не знаходиться він під заставою і т. д.). Оцінюється і сама територія, і транспортна розв'язка біля неї. Враховуйте зручність завантаження / розвантаження, наявність охорони і якість її послуг, можливі додаткові переваги співпраці з цим орендодавцем. Чи добре продумана логістична система складу, чи є водопровід і каналізація. Навіть такий момент як мобільний зв'язок, а саме рівень прийому сигналу дуже важливі в сучасному житті людини. І найважливіше в цьому питанні - орендна плата. Вона може бути як офіційною, так і ні. Або, як часто це буває, може використовуватись по обом напрямкам. Враховуйте все і з'ясовуйте заздалегідь її вартість.

Товар: що саме буде зберігатися на складі. Це важливий момент, тому що в договорі вказується, який саме товар буде на складі зберігатися. Отже важливо, щоб склад підходив для такого роду продукції. Наприклад, там де зберігаються взуття і речі, медикаменти зберігати не можна!

Страхування. Між обома сторонами вирішується питання про те, хто саме буде оплачувати страховку. Найчастіше це робить орендар. Але якщо це і так, то вартість страховки включається в саму оплату складу. Важливо розуміти, що страховка складу і страховка товару - це різні речі, для яких складаються окремі договори.

Суборенда. Орендар має право здавати свій склад в суборенду, але тільки тоді, коли отримав на це схвалення самого орендодавця. При цьом, відповідати за сам склад буде орендар, а той хто його вже «повторно» орендує, має права не більші за першого орендаря.

Витрати на склад і його оренду. Згідно Цивільного кодексу, обов'язки капітального ремонту лягають на орендодавця. І це цілком зрозуміло, тому що він є власником самого складу. А ось те, що стосується поточних ремонтних робіт - це обов'язок орендаря. Останній відповідає і за «комуналку». За бажанням, можна все обговорити і змінити, прописуючи в договорі. Так само в ньому і вказується період, за який потрібно провести необхідні ремонтні роботи.

Сам же орендар зобов'язується підтримувати орендоване приміщення в повному порядку. Йому ж дається право проводити будь-які бажані косметичні ремонти всередині складу, але заздалегідь погодивши їх з орендодавцем.

Виселення (орендаря). Сам договір оренди складу включає ряд пунктів, в яких прописані різні деталі оренди, в тому числі і припинення договірних відносин та виїзд орендаря зі складського приміщення. Таким чином, можна скласти договір так, що у випадку, коли орендар затримує оплату складу більш ніж на 2 місяці, договір оренди розривається автоматично. Тоді орендар зобов'язаний звільнити склад, а сам орендодавець може здати його іншому орендарю. Якщо ж, орендар нічого не порушує, і строго дотримується всіх прописаних у договорі зобов'язань, виселити його зі складу завчасно ніяк не можна. Це буде незаконно.

Продаж складу. На сьогоднішній день, укладаючи договір оренди, орендар має право орендувати склад на весь період, що зазначений в договорі, незалежно від того, чи змінювався там власник, чи ні. При цьому орендар повинен буде бути сповіщеним про зміну власника.

Покращення складу і компенсація. Якщо Ви як орендар хочете щось змінювати в орендованому приміщенні, таким чином, покращуючи його, то краще все заздалегідь обговорити з орендодавцем. Це допоможе вирішити питання компенсації витрат. Адже більш правильно, коли орендодавець компенсує орендарю все, що він витратив. Часто це відбувається по закінченню строку оренди або вираховується з оплати за цю саму оренду складу. В іншому випадку, якщо все це не було прописано в договорі або, навіть, не було обговорено усно, то ні про яку компенсацію і мови не може йти.

З бухгалтерської точки зору, все поліпшення в орендованому складі, які проводилися з фонду «амортизаційних відрахувань» належать орендодавцю. Вони повинні входити в складову частину орендної плати. Орендодавець витрачає їх на відновлення основні частини майна, що належить основним фондам.

Нюанси і поради:

  • складаючи або підписуючи договір, краще розтлумачити терміни, щоб уникнути всіляких непорозумінь. Наприклад, пропишіть, що відноситься до місць загального користування (МЗК);
  • детально опишіть майно, яке ви орендуєте, включаючи будь-яку додаткову інформацію.
Всі статті

Давай до нас у Telegram!

Вступайте до спільноти "🔥🔥 телеграм"