Продаж та оренда приміщень в Києві та Київській області

Набережно-Печерська дорога, 9В (колишня вул. Будіндустрії, 6), 1 поверх торгово-офісної будівлі

Контакты

Адреса:

Набережно-Печерська дорога 9В (колишня вул. Будіндустрії 6), 1 поверх торгово-офісної будівлі

Телефон:+38 (044) 233-8-233
+38 (044) 233-8-233
Замовити зворотній дзвінок

Всі склади Києва та
Київської області від власників!

 • Велика база
  приміщень
 • 0 відсотків
  комісії
 • Зручний пошук
  об'єктів
 • Юридичний
  супровід

Підберемо приміщення

за 15 хвилин!
Всі об'єкти на мапі

Що вигідніше: купити або орендувати склад?

Що вигідніше: купити або орендувати склад?

Що собою являє склад? Це приміщення, призначення якого зберігати продукцію, сировину і матеріали на певний термін. Його необхідність не підлягає сумніву, тому що складські приміщення потрібні як великим і середнім компаніям, так і дрібному бізнесу, який займається роздрібною торгівлею.

На перший погляд, приміщення для складу може виглядати як звичайна будівля, що має дах і стіни. Але це не завжди так. Конструкція складу не така вже проста, особливо того, де потрібно розташувати не тільки товар, але і технологічне обладнання. І якщо Ви вперше стикаєтеся з проблемою пошуку складу, тоді Вам необхідно розуміти, що не в кожному складському приміщенні можна зберігати той чи інший вид продукції. Склад повинен відповідати всім вимогам та правилам зберігання конкретного товару.

Отже, в першу чергу, в пошуку складського приміщення важливо зрозуміти, який саме склад і якої конструкції Вам підходить (на сайті є стаття, де розглянуті типи складських приміщень). Далі враховуємо, наскільки приміщення комфортне і яке технічне оснащення має. Мається на увазі наявність під'їзних шляхів, можливість комфортного завантаження / розвантаження товару (використання складської техніки). Від того, наскільки склад оснащений технічно, яка його площа, місце розташування буде залежати і ціна. І це стосується як оренди складу, так і його купівлі.

Дешевші в ціні складські приміщення, які мають відкритий тип зберігання. Але такий склад підходить далеко не всім. Адже дуже мала частина продукції може зберігатися на такому складі. Що стосується складів закритого типу, то в них можна встановлювати кондиціонери, холодильники, додаткові технологічні конструкції. Це найбільш затребувані приміщення для оренди складу.

Якщо Ви вже визначилися з типом складу, який найкраще Вам підходить, тоді виникає питання, орендувати його або купувати? І якщо Ви вважаєте, що мати в своєму розпорядженні власний склад здається більш вигідним рішенням, то на практиці це не завжди правда. Іноді, орендувати склад набагато вигідніше, ніж його купувати. Для прийняття правильного рішення, краще все порівняти і зважити. Давайте спробуємо розглянути обидва варіанти з позиції їх плюсів і мінусів.

Оренда складського приміщення

Купівля складу - це істотна витрата, яка забере значну суму грошей з обігових коштів. І на початкових етапах ведення бізнесу це може бути недоцільно. Адже погодьтеся, що на початку підприємницької діяльності є важливіші витрати, ніж вкладення в придбання складського приміщення. Тому, платити за його оренду щомісяця або щокварталу (в залежності від умов договору) більш доцільно з точки зору фінансових витрат. Орендуючи склад, Ви маєте право в будь-який час відмовитися від нього, заздалегідь прописавши в договорі ці деталі. Та й питання обслуговування складу вже не Ваша турбота. Це робить орендодавець. У разі подальшого розширення бізнесу ви зможете легко переїхати в інше приміщення. У той же час, у разі придбання власного складу, далеко не завжди можливе його розширення.

Вигода від купівлі складського приміщення

Хто купує склади і кому це вигідно? У більшості випадків, придбання складу вигідно для великих підприємств, що мають стабільний бізнес. Їх діяльність має спеціалізований характер і сам склад повинен відповідати всім необхідним вимогам до зберігання продукції, що випускається цим підприємством. В такому випадку купується склад і, якщо це необхідно, повністю переробляється під всі вимоги. Наявність свого складу позбавляє від оплати щомісячної оренди і від можливості розірвання договору оренди. Банально, купівля складу - це зниження фінансових витрат і ризиків. Так само, маючи свій власний склад, його можна надавати в заставу в банк для отримання кредиту. Такою схемою користується чимало підприємців-початківців.

Якщо підсумувати, то для великих компаній, що мають стабільний бізнес, придбати складське приміщення - вигідне фінансове вкладення. Так само, як і для тих підприємств, кому мати свій власний склад - просто необхідно. Маючи в своєму розпорядженні таке приміщення, Ви самі встановлюєте там систему охорони і будете спокійні за своє майно.

Вид бізнесу, що впливає на рішення купити або орендувати склад

На питання, що все-таки краще - купувати свій склад або брати його в оренду - повинен відповісти сам підприємець, добре все зваживши для себе і розрахувавши всі подробиці. Кожна компанія має свою стратегію розвитку, яка і повинна вплинути на це рішення. Якщо Ви тільки починаєте свій бізнес, то краще вкласти гроші в його розвиток, ніж в придбання складу. Тим більше, що на початку діяльності площа складу потрібна куди менша, ніж, наприклад, через рік-два. Але для тих, хто твердо стоїть на ногах і має велике виробниче підприємство, купити склад просто необхідно. Тільки враховуйте, що в майбутньому Вам може знадобитися склад з більшою площею. І якщо від орендованого складу можна буде відмовитися, то свого вже не так просто позбутися.

Всі статті

Давай до нас у Telegram!

Вступайте до спільноти "🔥🔥 телеграм"